Witaminy – czy opłaca się je przyjmować?

Witaminy i pierwiastki mineralne są nieodzownymi substratami diety każdego człowieka. Są one niebezużyteczne do funkcjonowania niemalże każdego systemu w organizmie. Między innymi dostosowują przemianę materii, wpływają na układ immunologiczny, system hormonalny. Niestety o tej ważnej zasadzie zapomina duża część dzisiejszego społeczeństwa. Życie w ciągłym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak trafnej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak należytego czasu relaksu i odpoczynku powoduje cykl licznych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. 

Zobacz sobie  produkty bogate w biotynę

Jaka opinia istnieje w naszym świecie? Naturalnie, że trzeba brać dużo witamin. Czemu? Ponieważ witaminy są zdrowe oraz tylko one w naszym zdrowiu są w stanie nas utrzymać. Jednak czy to jest zgodne z prawdą? Jakkolwiek w ostatnich czasach w mediach, gazetach oraz sieci jest coraz więcej doniesień, jakoby witaminy właśnie nie tylko na zdrowie pomagały, ale jeszcze szkodziły. Mówi się, że choćby witaminy A, C czy E w czasie, kiedy używamy je bardzo długo mogą nieść niepożądane skutki w stworzonym przez nas organizmie. Może w tym przypadku, porządniej jest zamienić witaminy tylko ożywczymi warzywami i owocami? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że witaminy w kapsułkach nie szkodzą, to zbytnie uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie potwierdzono przypadków zatrucia się witaminą E. Zwłaszcza, że charakteryzuje się ona niewysoką toksycznością – jednakowo, jak sposób na zniszczone włosy. Rzecz jasna, jeśli ktoś przekracza napisaną na opakowaniu dawkę robi to jedynie na swoją osobistą odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, że niebezpieczne może być przyjmowanie witaminy A. Dlaczego? Dlatego, że może ona wywoływać bóle głowy albo biegunkę czy generalnie zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednakże, aby to w ogóle miało miejsce, trzeba dziennie przekraczać jej podstawową dawkę, aż kilkakrotnie. W jaki sposób można zauważyć, witaminy są zdrowe oraz mogą nam pomagać. Jedyny kłopot istnieje tak w gruncie rzeczy w nas samych. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie potrafią czytać. A wystarczy spojrzeć na ulotkę i ujrzeć, co jest na niej napisane, aby zamiast bólu głowy zachować zdrowie. Dodatkowo, nawet jeżeli przyjmujemy regularnie witaminy nie powinniśmy wcale rezygnować z spożywania świeżych warzyw oraz owoców. One mają w sobie dokładnie to, co witaminy w tabletkach. A do tego wszystkiego są smaczne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, należy przyjmować po prostu z głową. Nie można zapominać o pożywnym pożywieniu, ani o warzywach. One są tylko i wyłącznie wzbogaceniem opisującej nas kuracji odchudzającej oraz tak muszą być traktowane. Jako zwykłe suplementy, zdrowe tak, lecz tylko suplementy. 

Zobacz również : biotyna właściwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *