SPOTKANIA? 
JAK? GDZIE? KIEDY?

Jesteśmy grupą młodych ludzi z obu parafii w Kluczborku, a także okolic. W tym momencie nasze spotkania obracają się wokół tematów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, ale głównym celem jest budowanie naszego życia w obecności Jezusa. Przy okazji rozwijamy swoje zdolności i zainteresowania, uczymy się żyć w piękny sposób. Jesteśmy otwarci na każdą osobę, która do nas dołącza. Każdy wnosi coś nowego, dzieląc się swoimi pasjami, doświadczeniami.

Spotykamy się co tydzień w każdy czwartek po wieczornej mszy św. w salce kościoła NSPJ. Chcemy, żeby nasze spotkania były urozmaicone, dlatego w ciągu miesiąca w każdy czwartek mają inny charakter.

W pierwszym tygodniu czwartek jest organizacyjny –  ustalamy sprawy bieżące, pracujemy nad  wydarzeniami  związanymi z nadchodzącym miesiącem i Dniami w Diecezji.

Kolejny tydzień –  formacyjny to czas na wspólną modlitwę, adorację, wysłuchanie konferencji księży.

W trzeci czwartek organizujemy czuwanie, z mniejszym lub większym „rozmachem” w jednej z parafii.

Ostatni tydzień jest zarezerwowany na rozrywkę. Tego dnia w naszej salce jest czas na wielorakie zabawy: gramy w gry, tańczymy, oglądamy filmy, gramy na instrumentach i śpiewamy – po prostu miło spędzamy czas.

Nasza salka jest cały czas do dyspozycji, dlatego spotykamy się częściej niż jeden raz w tygodniu.

Spędzamy w niej  ze sobą czas rozmawiając, pomagając sobie w lekcjach, zespół „Rehema” ma w niej swoje próby. W planach jest utworzenie w niej regularnej „kawiarenki”.

Zapraszamy!

Oprócz czwartkowych spotkań często wyjeżdżamy an wspólne wyjazdy, organizujemy imprezy, spotykamy się w gronie znajomych. Dzięki naszej wspólnocie staliśmy się sobie  bliscy, zrodziły się przyjaźnie, które z pewnością będą trwać dłużej niż do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.