W 2016 roku w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. W związku z tym młodzież w Polsce od kilu lat przygotowuje się do tego wydarzenia. W Niedzielę Palmową 2013 roku odbył się pierwszy „Prolog” w diecezji opolskiej, spotkanie osób, które chcą być wolontariuszami ŚDM. Tak zaczęły się nasze najnowsze przygody.

Od tamtego czasu zaczęły się nasze spotkania, na początku z ks. Stanisławem Zioła, a teraz z ks. Arturem Kasprzyckim oraz ks. Tomaszem Grucą. Od dłuższego czasu są to spotkania regularne, w każdy czwartek. Miejscem spotkań jest salka przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przychodzi wielu ludzi młodych, z całego dekanatu, którzy często muszą dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów. Wolontariusze i liderzy ŚDM z których składa się nasza grupa biorą udział w dalszych Prologach oraz akcjach diecezjalnych, ale także sami organizują w Kluczborku czuwania, akcje społeczne i informacyjne, angażują się w pomoc osobom starszym przez projekt L4. Korzystamy z materiałów przygotowywanych przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży (Serce 2.0). Myśl o ŚDM cały czas nam towarzyszy w modlitwie i spotkaniach, czekamy na ten czas i chcemy być na niego gotowi.

ZOSTAŃ SPONSOREM NASZEGO WYJAZDU NA ŚDM DO KRAKOWA

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to wydarzenie niepowtarzalne i wielka szansa dla młodego pokolenia. Wielu pragnie z tej szansy skorzystać. Nie każdy będzie miał jednak taką możliwość. Wyjazd na wydarzenia centralne ŚDM to bardzo duży wydatek finansowy. Nie każdego na to stać. Pełny udział jednej osoby kosztuje aż 690 zł. Pobyt skrócony to wydatek rzędu 310 zł (zob. http://www.krakow2016.com/pakiet-pielgrzyma).

Młodzież dekanatu Kluczbork zwraca się więc o pomoc w sfinansowaniu naszego wyjazdu na ŚDM do Krakowa!!!

Jeśli masz dobre serce …

Jeśli potrafisz się dzielić …

Jeśli nawet sam nie wybierasz się do Krakowa …

… to wyślij tam młodego człowieka, który pomodli się za Ciebie.

Dowolne ofiary przeznaczone na ten cel można wpłacać na konto: 09 88760009 0030 0429 2000 0017z dopiskiem „Wyjazd do Krakowa”.

Już dziś za wszelkie ofiary dziękujemy i obiecujemy modlitwę.

Młodzież dekanatu Kluczbork