Jak sprawdzić, kto telefonował?

W dobie telefonów komórkowych a również powszechnego dostępu do internetu niezwykle popularne stało się sprawdzanie, kto do nas dzwoni. Ewidentnie nie robimy tego bez przyczyny – jesteśmy w stanie poszukiwać określonych numerów telefonów czy też osób, do jakich pragniemy zatelefonować, niemniej jednak o wiele częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Kiedyś robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. Współcześnie niemniej jednak mamy internet, jaki w znaczący sposób ułatwia i przede wszystkim przyspiesza możliwość szukania konkretnych numerów telefonów bądź sprawdzania oraz oceniania rzeczowych numerów, jakie do nas telefonują.

 

Po co sprawdzamy numery telefonów?

Jeżeli nie wiemy, o co chodzi – na ogół gra toczy się o pieniądze. W wypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o pozyskiwanie pieniędzy, co ich ochronę. To przykre wielu złodziei wyspecjalizowało się w rabunkach telefonicznych – popularne metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi naturalnie przez telefonowanie i okłamywanie to wyłącznie wierzchołek góry lodowej. Jak najbardziej wyłudzenia mogą przebierać również inne formy, na przykład próba połączenia z państwem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na należącym do nas rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Chcemy ustrzec się przed takimi bolesnymi sytuacjami, właśnie dlatego sprawdzamy, kto do nas telefonuje. W szeregu przypadków robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest oczywiście bardzo rozważnym podejściem.

Innym niezmiernie ważnym impulsem, który uzasadnia do sprawdzania telefonów jest strata czasu na rozmowę z telemarketerem, który za wsparciem telefonu pragnie nam wcisnąć kolejną umowę, pożyczkę czy inny towar lub ewentualnie abonament. Wystarczy sprawdzić numer i po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – po prostu nie odebrać lub nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Toteż podsumujmy, analizujemy numery telefonów, albowiem:

pragniemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie lubimy tracić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie pragniemy brać udziału w procederach karnych bądź też wyłudzeniach systemowych,

szukamy konkretnego numeru telefonu do punktu sprzedaży, biura czy też innego podmiotu, z którym chcemy się skontaktować.

Gdzie sprawdzać numery telefonów?

Jak uprzednio napomknięto, kiedyś numery sprawdzaliśmy lub też szukaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Dziś jest to o dużo prostsze – wystarczy wstąpić na domenę 35220301769, gdzie znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie jedynie dane, do kogo należy określony numer, jakkolwiek także opinie, które zezwalają stwierdzić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to następny telemarketer lub też inna postać, z którą nie pragniemy rozmawiać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *