Elitarne samochody – nabędziesz je na szczególnych licytacjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, niestety, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Dlatego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są gustowne samochody, które dawno temu były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on ogromne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, aby odzyskać chociaż drobną część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje stylowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort oraz zadumać się nad bogactwem innych. Często, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć wozem, który niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I oczywiście w przypadku samochodów luksusowych, które zostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie internetowej podróże opisujemy takie przypadki.

Aukcje wozów szykownych cieszą się wielkim zainteresowaniem. I nie chodzi tu wyłącznie o wozy najnowszej generacji – nieraz się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś własną historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              business

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              automotive

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *